Letonice - plameny

12. května 2007 v 12:54 |  Jihomoravský kraj a Letonice
Letonice vyděsily plameny vepřína
Obrovská záře, kvičení prasat a praskající zvuk plamenů vyděsily ve čtvrtek 4. ledna obyvatele Letonic na Vyškovsku, kde začal hořet vepřín.
Naštěstí zaměstnanci mající na starosti chov prasat zavčas zareagovali a podařilo se jim odvést do bezpečí všechna prasata i selata, takže škody byly jen na stavební části, pár ustájených prasat a selat bylo jen ožehnuto. Při zásahu utrpěli lehčí zranění tři dobrovolní hasiči.
"Podle svědků plameny vyšlehly v přístřešku na slámu, odkud se rozšířily také na střechu vepřína s ustájenými prasaty a selaty. Proti ohni jsme nasadili sedm vodních proudů a na místě zasahovalo celkem devět cisteren. Na lokalizaci požáru se podílelo 7 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů spolu s vojáky ze Záchranného praporu v Bučovicích," uvedl Jaroslav Haid z Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
Občas bývá velkým problémem, jak k rozsáhlému požáru mimo obytné části dostat vodu, která je potřeba na postupné uhašení. Proto hasiči zřídili čerpací stanoviště a kyvadlovou dopravu vody přímo v obci. Přes veškerou snahu hasičů zasáhl oheň celý ocelový přístřešek pro slámu o velikosti asi 50 metrů čtverečních a rozšířil se také na zhruba polovinu střechy vepřína o rozloze 75 krát 18 metrů. V půdním prostoru vepřína požár zničil uskladněnou slámu, řezivo a techniku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama